گوسفند نژاد امریکن مرینو(American Merino)

نژاد امریکن مرینو دارای سه تیپ A ،B ، C است. بیش از ۹۵ درصد مرینو ها کم مو یا بی مو هستند. تعدادی از پرورش دهندگان تولید اختصاصی تیپ A و B را انجام می دهند. این دو تیپ معمولا به انواع سنگین بر می گردند. تیپ A  در ورمونت انتخاب و پرورش داده شده است که به این دلیل در گذشته ورمونت نامیده می شد. این نوع دارای چین های زیادی بر روی پوست می باشد که به این دلیل از دو تیپ B و C متمایز است. این چین خوردگی ها از قسمت سر شروع می شوند و تمام طول تنه و قسمت های مختلف بدن حیوان را تا دم فرا می گیرد.

این گوسفند دارای قابلیت تولید چشم زیاد است و به این دلیل باید چروک روی پشم کم باشد تا باعث کاهش کیفیت نشود. پشم های آن خوب و خیلی زبر هستند و افزایش طول آن حدود ۵ سانتی متر در سال است. قوچ ها بیش از ۱۱ کیلوگرم و میش ها ۵٫۵ تا ۹ کیلوگرم پشم تولید می کنند. گوسفند تیپ A معمولا از نظر جثه کوچک تر از دو تیپ دیگر است. میانگین وزن قوچ ها ۶۵ تا ۸۰ کیلوگرم و میانگین وزن میش ها ۴۵ تا ۶۰ کیلوگرم است. به علت کیفیت پایین پشم این گوسفند و عدم ظرافت و ایجاد مشکل در پشم چینی از تعداد آن ها کاسته شده است.

تیپ B از نظر تعداد چین خوردگی حد متوسط دو تیپ دیگر است به گونه ای که بدن آن بدون چین بوده و در گردن آن چین خوردگی های زیاد دیگری وجود دارد. تیپ B بزرگتر از تیپ A و سازگاری آن با محیط بیشتر است. میانگین وزن قوچ های تیپ B حدود ۷۳ تا ۸۲ کیلوگرم و میانگین وزن میش ها حدود ۴۵ تا ۵۴ کیلوگرم است. میزان تولید پشم در قوچ ها ۱۱ کیلوگرم و در میش ها ۶ تا ۸ کیلوگرم است.

تیپ C یا لاین بیشترین جمعیت را بین گوسفندان مرینوی مزارع آمریکا دارد و در ایالت غربی و شمال غربی جزء گوسفندان تولیدی قرار می گیرد. آن ها در تگزاس، نیو مکزیکو، کالیفرنیا، اوهایو، یوما، میشیگان، پنسیلوانیا، ورجینیای غربی، نیویورک و سایر ایالات، گله های بیشماری دارند و از مرز های شمالی تا جنوبی و از صحرا های هم سطح دریا تا کوه های با ارتفاع ده هزار پا دیده می شوند.

instagram animalha instagram animalha telegram animalha

مجوزها

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی